Skip to content →

Najmniejsza drukarka fiskalna na rynku

Gdy myślimy o istotnych cechach urządzenia rejestrującego, z pewnością przychodzą nam do głowy takie pojęcia, jak funkcjonalność, wydajność, nowoczesność czy wytrzymałość. Jednak są też inne parametry, które – choć mogą się wydawać drugorzędne – w przypadku konkretnych działalności potrafią zadecydować o skuteczności technologii sprzedaży. Należy do nich kwestia wielkości konstrukcji, a najlepiej o niej mówić w kontekście takich modeli, jak Posnet Temo HS EJ.

Urządzenia fiskalne, z których często korzystają przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż towarów i usług na rzecz klientów indywidualnych, dzielą się na 2 rodzaje: kasy i drukarki. Generalna różnica między nimi polega na tym: ten pierwszy typ może działać samodzielnie, ale ma często niższe parametry, niż drugi typ, który jednak do pracy potrzebuje komunikacji z komputerem i zainstalowanym na nim programem sprzedażowym. Stąd też częste przekonanie o tym, że drukarki fiskalne przeznaczone są zwykle do sprzedaży stacjonarnej. I choć to często się zgadza, to dobrze wiemy, że rynek technologii handlowych proponuje coraz więcej rozwiązań pośrednich. I takim z pewnością jest mobilna drukarka rejestrująca marki Posnet.

Jak mała może być drukarka fiskalna?

To, co zdecydowanie zwraca uwagę na model Temo HS EJ, to z pewnością jego kompaktowa konstrukcja. No i oczywiście design, bo trzeba przyznać, że mówimy o jednej z ładniejszych drukarek rejestrujących na polskim rynku – świadczą o tym: ciekawe zestawienie kolorów, nowoczesne wzornictwo, dbałość o detale, a także eleganckie przyciski i wyświetlacz. Ale wielkość urządzenia jest szczególna, bowiem wszelkie jego elementy i możliwości zawierają się w obudowie o wymiarach 86 x 128 x 46 mm. Nie trzeba pewnie dodawać, że w parze z małymi gabarytami idzie również niewielka masa – raptem 380 g. I jak na razie, model ten pozostaje leaderem w tej kategorii.

Drukarka mieści się nie tylko w samochodowym schowku, plecaku czy damskiej torebce, ale z powodzeniem znajdzie się również w kieszeni kurtki lub marynarki. Tak więc nie sprawia żadnego kłopotu ani z przechowywaniem, ani z transportowaniem. Dodatkowo, lekka i ergonomiczna sylwetka sprawia duże poczucie komfortu podczas pracy w terenie. W rezultacie, Temo HS EJ, choć równie dobrze nadaje się do handlu stacjonarnego (gratka dla stanowisk pracy o bardzo ograniczonej przestrzeni), znakomicie spełnia rolę mobilnego urządzenia fiskalnego.

Jakie rozwiązania może zaoferować?

Wiele praktycznych opcji, upakowanych w kompaktowej obudowie, w przypadku kas fiskalnych aż tak nie dziwi. Ale jak jest z drukarkami? Tak samo! Model Temo HS EJ – może nawet tym bardziej, że jest nieduży – oferuje zaawansowane rozwiązania, nie ustępujące za bardzo innym, nowoczesnym i większym urządzeniom. Przede wszystkim, jest w stanie obsłużyć bazę towarową o pojemności 100 000 PLU, co raczej w sytuacji takiej drukarki jest dość atrakcyjnym wynikiem.

Ponadto, model marki Posnet pozwala na zapis kopii paragonów w formie cyfrowej, na karcie pamięci microSD. Opcja ta powoduje, że znika problem gromadzenia wielu papierowych wydruków (na które trzeba „chuchać i dmuchać”), koszty użytkowania urządzenia maleją (do pracy potrzebna jest tylko jedna rolka), instalacja materiałów eksploatacyjnych staje się banalna (dzięki systemowi wrzutowemu), no a poza tym – niezbędne dane łatwo przenosi się na komputer oraz na inne nośniki (płyta DVD, pendrive), co zapewnia informacjom dodatkowe zabezpieczenie. Temo HS EJ, wyposażony w moduł Bluetooth (oprócz portu USB), umożliwia bezprzewodową współpracę z komputerem, co jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem w przypadku sprzedaży mobilnej.

Jak widać…

…technologie handlowe potrafią zaskakiwać i trafiać w nieszablonowe oczekiwania współczesnych przedsiębiorców. Drukarki fiskalne mogą być mobilne i posiadać bardzo małe gabaryty. Mogą także dysponować różnymi, nowoczesnymi i praktycznymi, funkcjami. Wreszcie – mogą odnajdywać się w odmiennych rodzajach działalności handlowych. I pewnie mogą jeszcze więcej. Jeśli interesuje Was, co oznacza „więcej” w przypadku Temo HS EJ – kliknijcie tutaj. Ja postanowiłem wybrać i opisać te opcje, które po raz kolejny dowodzą, że mała konstrukcja urządzenia fiskalnego nie równa się zaraz jego małym możliwościom. Ale czy one Was przekonują?

Published in Drukarki fiskalne

One Comment

  1. wiktor wiktor

    to, że się wszędzie mieści, to nie żarty 😛 i jej możliwości też są naprawdę fajne 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *