Pomiń zawartość →

Neo Online – kasa fiskalna Posnet do dużego systemu sprzedaży

Prowadzenie handlu w większej działalności gospodarczej, która oferuje rozbudowany asortyment, wiąże się zazwyczaj z koniecznością wdrożenia odpowiedniego systemu sprzedaży. A jednym z elementów takiego rozwiązania dla firmy może być kasa fiskalna. Powinien być to jednak model o wyższych parametrach, szerokiej funkcjonalności oraz taki, który zapewni płynną współpracę z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Dobrym przykładem takiej kasy fiskalnej jest Posnet Neo Online.

Duża baza PLU i zarządzanie asortymentem

Kasa fiskalna Posnet Neo Online została stworzona z myślą o zarządzaniu rozbudowanym asortymentem. Po pierwsze, urządzenie oferuje zaprogramowanie kilkudziesięciu tysięcy pozycji towarowych (2 warianty technologiczne – 30 000 lub 60 000 PLU). Po drugie, zdefiniowane produkty lub usługi można dodatkowo podzielić na maksymalnie 100 grup, co dodatkowo pozwala np. na proste skonfigurowanie rabatów udzielanych na konkretne kategorie asortymentu. Po trzecie, każdej pozycji PLU da się ustawić nazwę o długości do 40 znaków, zapewniając tym samym jednoznaczną identyfikację wszystkich elementów firmowej oferty (wymagają tego przepisy!). I wreszcie po czwarte, Posnet Neo Online posiada klawiaturę umożliwiającą zaprogramowanie nawet 104 skrótów klawiszowych. A takie przyciski służą m.in. do szybkiego sprzedawania konkretnych produktów lub usług.

Kasa fiskalna Posnet Neo Online i urządzenia peryferyjne

W kontekście wdrażania systemu sprzedaży dla firmy, istotne będzie na pewno to, że kasa fiskalna Posnet Neo Online gwarantuje współpracę z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Wynika to z tego, że w tym modelu zastosowano wiele różnorodnych interfejsów komunikacyjnych (Ethernet, RS-232, USB), a dodatkowo można go rozbudować m.in. o moduł Wi-Fi do bezprzewodowej wymiany danych. Dzięki temu do kasy Neo Online da się równocześnie podłączyć np. czytnik kodów kreskowych, terminal płatniczy, wagę elektroniczną, drukarkę zamówień, modem oraz szufladę kasjerską. Urządzenie fiskalne Posnet może też oczywiście współpracować z firmowym komputerem, np. z POS-em wyposażonym w panel dotykowy.

Osobną kwestią jest funkcjonalność kaso-wagi, którą opcjonalnie oferuje model Neo Online. Na czym konkretnie polega takie rozwiązanie technologiczne? Omawiane urządzenie fiskalne Posnet można dodatkowo wyposażyć w szalkę ważącą od Fawag. A dzięki takiemu połączeniu zarządzanie pomiarami masy produktów odbywa się z poziomu wyświetlacza i klawiatury kasy fiskalnej Neo Online. Sama szalka Fawag, podłączona do urządzenia Posnet, zapewnia zaś ważenie towarów o maksymalnej masie 15 kg.

Komunikacja z CRK i pamięć chroniona

Jedną z systemowych cech Posnet Neo Online jest także współpraca z Centralnym Repozytorium Kas. W tym przypadku mowa więc o zgodności urządzenia polskiej marki z wymogami systemu fiskalizacji online. Warto też dodać, że komunikacja z CRK może odbywać się poprzez wybrany standard komunikacyjny – przez USB, Ethernet, Wi-Fi lub GSM. Sposób łączności z Centralnym Repozytorium Kas zależy zaś od wersji technologicznej urządzenia, po którą sięgnie przedsiębiorca. Można to więc dostosować do łącza wykorzystywanego w firmie.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że kasa rejestrująca Posnet Neo Online została wyposażona w pamięć chronioną. Wspomniane ogniwo urządzenia służy m.in. do elektronicznego archiwizowania danych dotyczących prowadzonej sprzedaży. W pamięci chronionej Neo Online zapisywane są więc np. kopie wydawanych paragonów fiskalnych oraz zrealizowane raporty dobowe. I co najważniejsze, użytkownik nie musi wtedy przechowywać takich dokumentów w formie papierowej. Ma również do nich łatwy dostęp z poziomu menu użytkownika w kasie Posnet.

Opublikowano w Kasy fiskalne

Komentarz

  1. tobi tobi

    troche duża się wydaje ta kasa jak na dzisiejsze standardy 😉 no ale fakt możliwości to ona ma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *