Pomiń zawartość →

Wydajny, funkcjonalny i stylowy – kolektor danych Honeywell ScanPal EDA5s

Kolektory danych marki Honeywell to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu na polskim rynku. Po modele od tego producenta sięgają przedsiębiorcy reprezentujący różne branże – zarówno handlowe, jak i związane z przemysłem czy logistyką. A kiedy spojrzymy na takie kolektory, jak ScanPal EDA5s, zainteresowanie rozwiązaniami Honeywell nie ma prawa dziwić. Bo we wspomnianym urządzeniu znajdziemy zarówno niezbędną wydajność i funkcjonalność, jak i stylowy design.

Kolektor z systemem Android i ekranem o wielkości 5,5”

Patrząc na Honeywell ScanPal EDA5s, trudno o lepszy przykład kolektora danych, który pod wieloma względami przypomina współczesnego smartfona. Wspomniane urządzenie zostało bowiem wyposażone w 5,5-calowy panel dotykowy z ochronną warstwą Gorilla Glass 5, który wyświetla obraz w rozdzielczości HD (1440 x 720 pikseli). Co więcej, model ScanPal EDA5s działa w oparciu o doskonale znany system operacyjny Android. Ten kolektor zapewnia więc dostęp do wielu praktycznych aplikacji na urządzenia mobilne. W rezultacie, biorąc to wszystko pod uwagę, można oczekiwać, że obsługa urządzenia od Honeywell będzie przebiegała praktycznie tak samo, jak w przypadku nowoczesnego telefonu komórkowego. Tym bardziej, że kolektor ScanPal EDA5s oferuje nawet opcjonalną łączność GSM.

Komunikacja z innymi ogniwami systemu

Opcjonalna łączność bezprzewodowa GSM to, rzecz jasna, nie jedyna opcja współpracy z innymi elementami rozwiązania systemowego w firmie. Honeywell ScanPal EDA5s standardowo obsługuje też komunikację przez port USB oraz interfejsy Wi-Fi, NFC i Bluetooth. Wszystko to sprawia, że omawiany kolektor bez problemu radzi sobie przy łączności z innymi urządzeniami, np. z firmowym komputerem i zainstalowanym na nim oprogramowaniem dla biznesu. A wracając jeszcze do komunikacji GSM, warto podkreślić, że ScanPal EDA5s pozwala na równoczesne korzystanie z karty nano SIM i eSIM. Co więcej, w przypadku tego modelu możliwe jest proste zarządzanie subskrypcjami od różnych operatorów sieci komórkowych. Dzięki temu łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której pracownik firmy nie będzie musiał wozić ze sobą dwóch różnych urządzeń – telefonu i kolektora danych. Wszystkie potrzebne funkcje zapewni mu jedno rozwiązanie technologiczne od Honeywell.

Wydajne urządzenie z ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon

W kontekście ScanPal EDA5s warto też wspomnieć o wydajnych podzespołach, które zastosowano w tym urządzeniu auto id. Kolektor danych Honeywell posiada przede wszystkim ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon SM6115 (składający się z 4 wydajnych rdzeni Kryo 2.0 GHz oraz 4 energooszczędnych Kryo 1.8 GHz). Co więcej, ten model występuje w konfiguracjach, które różnią się wbudowaną pamięcią – 3 GB RAM i 32 GB Flash (wersja standardowa) lub 4 GB RAM i 64 GB Flash (wersja rozszerzona). Innymi słowy, urządzenie można dostosować do potrzeb firmy również pod względem finalnej wydajności. Dodatkowym atutem kolektora danych Honeywell ScanPal EDA5s jest zaś obsługa karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

ScanPal EDA5s jako technologia auto id

Przy tych wszystkich „smartfonowych” cechach, nie można zapomnieć o tym, że Honeywell ScanPal EDA5s to jednak przede wszystkim technologia auto id. Urządzenie tego typu będzie więc wykorzystywane głównie przy pozyskiwaniu danych. I pod tym względem kolektor od Honeywell również ma dużo do zaoferowania. Model ScanPal EDA5s posiada m.in. wbudowany moduł skanujący typu Imager, który pozwala na szybkie odczytywanie danych z kodów kreskowych 1D i 2D. Ponadto, w omawianym urządzeniu zastosowano dwa aparaty fotograficzne – tylny (13-megapikselowy) i przedni (5-megapikselowy). Ich obecność zapewnia nie tylko wykonywanie wysokiej jakości zdjęć, np. w celu potwierdzenia dostawy przesyłki do odbiorcy zamówienia, ale także prowadzenie rozmów wideo.

Opublikowano w Urządzenia peryferyjne

Komentarz

  1. SUAVOMIR SUAVOMIR

    wciąż rozważam zakup takiego kolektora danych…i wciąż wpadają mi na ekran różne ciekawe modele 😛 ten też prezentuje się nieźle hmm 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *