Pomiń zawartość →

Posnet Thermal – drukarki fiskalne od uznanego producenta

Drukarki fiskalne nie są urządzeniami samodzielnymi. Muszą bowiem współpracować z komputerem oraz oprogramowaniem do zarządzania handlem. Czy to ograniczenie? Tylko teoretycznie. Jest tak, gdyż drukarki fiskalne oferują zazwyczaj wyjątkowo rozbudowaną funkcjonalność. A już zwłaszcza modele z linii Posnet Thermal wyróżniają się naprawdę dużą wydajnością. Warto więc przybliżyć możliwości tych urządzeń.

Do obsługi dużej bazy PLU

Cechą charakterystyczną drukarek fiskalnych jest możliwość obsługi rozbudowanego asortymentu. Wszystkie produkty i usługi trzeba oczywiście wcześniej zdefiniować w programie sprzedażowym, który jest zainstalowany na komputerze lub terminalu komputerowym. Pytanie jednak, jak pod tym względem wypadają modele z rodziny Posnet Thermal?

Oprócz drukarki Thermal FV, wszystkie pozostałe urządzenia z tej linii pozwalają na obsługę bazy towarowej o wielkości 250 000 PLU. W związku z tym, omawiane modele sprawdzą się w trakcie pracy z wyjątkowo rozbudowaną ofertą. Dodatkowym udogodnieniem jest tutaj opcja stosowania długich nazw produktów i usług. To zaś wpływa na możliwość jednoznacznego zdefiniowania wszystkich elementów asortymentu.

Do sprawnego wystawiania paragonów

Kolejnym wyróżnikiem drukarek Posnet Thermal są mechanizmy termiczne tych urządzeń. Oferują one nie tylko szybkie wystawianie paragonów i wielu dokumentów niefiskalnych, ale także łatwą wymianę rolki papieru termicznego. Najłatwiej będzie to zaprezentować na konkretnym przykładzie – Posnet Thermal FV EJ.

Wspomniane urządzenie drukuje z maksymalną prędkością 20 linii tekstu na sekundę, wykorzystując do tego rolkę papieru termicznego o długości do 100 metrów. W modelu Thermal FV EJ obecny jest moduł kopii elektronicznej. Co za tym idzie, drukarka jednorazowo zużywa tylko 1 rolkę. Ponadto, urządzenie pozwala na umieszczanie NIP-u nabywcy na paragonie oraz zapewnia wystawianie faktur VAT.

Do niezawodnej pracy w systemie

Trudno wyobrazić sobie drukarkę fiskalną, która nie działa w systemie sprzedaży. Jak inaczej urządzenie tego typu miałoby niby funkcjonować? Nic więc dziwnego, że modele z popularnej linii Thermal posiadają różnorodne porty i protokoły komunikacyjne. Właśnie dzięki temu mogą one płynnie współpracować z innymi elementami rozwiązania systemowego w przedsiębiorstwie – zarówno urządzeniami elektronicznymi, np. komputerem i szufladą na pieniądze, jak i oprogramowaniem sprzedażowym. Ciekawostka: w Posnet Thermal XL można rozbudować standardowe porty komunikacyjne – o złącze Ethernet.

Do prowadzenia handlu w różnych branżach

No właśnie, w jakich firmach sprawdzą się drukarki fiskalne Posnet Thermal? Przede wszystkim w różnego rodzaju sklepach oraz supermarketach, sieciach handlowo-usługowych, piekarniach, lokalach gastronomicznych oraz na stacjach paliw. Czyli wszędzie tam, gdzie niezbędne są zaawansowane rozwiązania technologiczne. Jednakże, nie zapominajmy o tym, że w opisywanej rodzinie drukarek fiskalnych znajdują się także modele przeznaczone do pracy w aptekach czy hurtowniach farmaceutycznych – Thermal A XL oraz Thermal A HD. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że urządzenia Posnet znajdą zastosowanie niemal w każdej branży.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych drukarkach fiskalnych z linii Posnet Thermal? Kliknij tutaj i poznaj je wszystkie.

Opublikowano w Drukarki fiskalne

2 komentarze

  1. krystian krystian

    fajne właśnie jest to, że bez względu na to, który model thermal wybierzemy, postawimy na dobry sprzęt. później jednak to kwestia odpowiedniego dostosowania wariantu do profilu biznesu

  2. andre andre

    zgadzam sie z Krystianem aczkolwiek mam swojego faworyta czyli model thermal hd 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *