Pomiń zawartość →

Wydajne kasy fiskalne do systemów sprzedaży

Systemy sprzedaży, zwłaszcza takie wdrażane w średnich i nieco większych placówkach handlowych, muszą odpowiadać na potrzeby użytkowników i klientów. Dlatego w rozwiązaniach tego typu często stosowane są kasy o rozbudowanej funkcjonalności i podwyższonej wydajności. Innymi słowy, zaawansowane technologicznie urządzenia, które wpływają na automatyzację pracy oraz komfort wykonywania codziennych obowiązków.

Różne rodzaje interfejsów komunikacyjnych

Kasa fiskalna, która zostanie wdrożona w systemie sprzedaży, najczęściej współpracuje z różnymi urządzeniami peryferyjnymi. A elementów rozwiązania technologicznego dla handlu może być naprawdę dużo, np. czytnik kodów kreskowych, waga elektroniczna, komputer, terminal płatniczy, szuflada kasowa czy drukarka bonowa. Współpraca z tak wieloma urządzeniami wymaga zaś obecności zróżnicowanych interfejsów komunikacyjnych. I właśnie to jest jedną z cech charakterystycznych kasy systemowej. Model tego typu posiada bowiem różne porty – poza standardowymi, np. RS-232 lub USB, także złącze sieciowe LAN. Dzięki temu wymiana danych w systemie sprzedaży przebiega płynnie i sprawnie, co przekłada się na szybkość obsługiwania klientów.

Bardzo duża baza PLU

Rozbudowana baza PLU, sięgająca nawet do kilkudziesięciu tysięcy pozycji towarowych, jest ukłonem w kierunku tych przedsiębiorców, którzy oferują naprawdę dużo produktów i usług. Dzięki temu systemowa kasa fiskalna pozwala po prostu na zdefiniowanie wszystkich elementów asortymentu. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest tutaj możliwość zaprogramowania wielu grup towarowych czy też obsługa rabatów i opakowań zwrotnych. Co więcej, urządzenia tego typu zapewniają skonfigurowanie uprawnień kasjerom pracującym w firmie. W rezultacie, personel może mieć dostęp tylko do niezbędnych funkcji kasy.

Ekran i klawiatura kasy fiskalnej

W systemowych kasach fiskalnych stosowane są najwyższej jakości klawiatury oraz wyświetlacze. Omawiane tutaj urządzenia muszą przecież sprostać naprawdę wysokim wymaganiom. Szybkość pracy z pewnością gwarantują klawisze funkcyjne, których w kasie systemowej może być nawet ponad 100! Ich zdefiniowanie pozwala m.in. na bezpośrednie wywoływanie popularnych elementów asortymentu lub często używanych opcji. W przypadku ekranów urządzenia, często wyświetlają one czytelne komunikaty w kilku liniach. Dzięki temu zarówno kasjerzy, jak i klienci przedsiębiorstwa, mają stały dostęp do informacji o przebiegu transakcji.

Opublikowano w Kasy fiskalne Porady

Komentarz

  1. kurant kurant

    tyle właśnie ostatnio mówi się o kasach mobilnych, że takie uniwersalne, do każdego biznesu…no dobra, gabaryty pozwalają im działać w trasie i w różnych warunkach, ale jednak nie mogą równać się z kasami systemowymi. ja akurat takiej potrzebowałem po prowadzę sklep stacjonarny i muszę przyznać, że możliwości mojej ps4000 E są na serio świetne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *