Wielu podatników, zajmujących się prowadzeniem działalności gastronomicznej, zdaje sobie sprawę z tego, że same urządzenia elektroniczne często nie wystarczą do sprawnego zarządzania firmą. W takich okolicznościach, niezbędnym ogniwem rozwiązania systemowego zazwyczaj okazuje się oprogramowanie komputerowe. Nie powinien to jednak być przypadkowy program. Najlepiej, jeśli w barze lub restauracji zostanie wdrożone narzędzie informatyczne dostosowane do potrzeb tej branży.
Programy komputerowe dla gastronomii
W dzisiejszych czasach na rynku technologii sprzedaży dostępne są różne rozwiązania informatyczne. Programy do zarządzania sprzedażą, magazynem, księgowością, systemami lojalnościowymi… Jak widać, wybór oprogramowania dla firm jest naprawdę duży. Niemniej, osobną grupę rozwiązań informatycznych stanowią te programy, które sprawdzają się przede wszystkim w różnego typu lokalach gastronomicznych. Funkcjonalność wspomnianej technologii jest bowiem dostosowana do oczekiwań barów, kawiarni czy restauracji.
Doskonałym przykładem oprogramowania tego typu są 2 narzędzia tworzone przez markę Softech – Gastro Szef oraz Gastro POS. Obydwa programy cieszą się w dzisiejszych czasach sporym uznaniem krajowych podatników. Nic więc dziwnego, że są często wybierane i wdrażane w mniejszych oraz większych punktach gastronomicznych.
Do czego służy Gastro Szef?
Już na początku warto podkreślić, że Softech Gastro Szef to wyjątkowo wszechstronne narzędzie analityczne. Funkcjonalność tego programu wiąże się głównie z monitorowaniem wszystkich działań, które są podejmowane w ramach prowadzenia punktu gastronomicznego. W praktyce oznacza to, że Gastro Szef pozwala na sprawne generowanie szczegółowych raportów i zestawień. A dzięki temu właściciel baru lub restauracji zyskuje stały dostęp do wielu istotnych informacji, dotyczących np. prowadzonej sprzedaży oraz efektów pracy poszczególnych kelnerów czy innych osób, które należą do personelu.
Na co pozwala Gastro POS?
No właśnie, przy jakich zadaniach sprawdza się Softech Gastro POS? Podstawowym atutem tego programu jest możliwość zarządzania pracą urządzeń elektronicznych, bez których trudno wyobrazić sobie obsługiwanie gości lokalu. Oprogramowanie marki Softech przede wszystkim doskonale współpracuje z wieloma kasami oraz drukarkami rejestrującymi. Ponadto, po wdrożeniu tego programu, znacznie łatwiejsze staje się korzystanie z funkcji różnych urządzeń peryferyjnych: wag elektronicznych, czytników kodów, terminali płatniczych czy drukarek zamówień kuchennych.
Nie można również zapomnieć o innych udogodnieniach, które zyskują posiadacze Softech Gastro POS. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj opcja elastycznego zarządzania polityką cenową, m.in. możliwość zdefiniowania happy hours (razem z dniami i godzinami automatycznego uruchomienia). Co więcej, ważnym elementem tego programu jest funkcja zabezpieczenia dostępu do konkretnych modułów. Innymi słowy, kierownik może ustalić, z których elementów oprogramowania skorzystają poszczególni kelnerzy czy inni pracownicy.
Pełna infrastruktura informatyczna
Powszechnie wiadomo, że wiele lokali gastronomicznych wymaga wdrożenia kompleksowych rozwiązań informatycznych. Nie tylko programów służących do prowadzenia sprzedaży, ale także zaawansowanych narzędzi analitycznych. I właśnie z myślą o tych działalnościach stworzono możliwość pełnego połączenia Gastro Szef oraz Gastro POS. A obydwa oprogramowania znajdziecie na tej stronie: www.pckf.pl/programy-dla-firm/softech
Trudno chyba obecnie znaleźć firmę, która nie korzysta z żadnego oprogramowania (może poza naprawdę małymi punktami handlowymi) – a już w miejscach typu gastro odpowiednie narzędzie informatyczne to podstawa.