Pomiń zawartość →

Najmniejsza drukarka fiskalna na rynku

Gdy myślimy o istotnych cechach urządzenia rejestrującego, z pewnością przychodzą nam do głowy takie pojęcia, jak funkcjonalność, wydajność, nowoczesność czy wytrzymałość. Jednak są też inne parametry, które – choć mogą się wydawać drugorzędne – w przypadku konkretnych działalności potrafią zadecydować o skuteczności technologii sprzedaży. Należy do nich kwestia wielkości konstrukcji, a najlepiej o niej mówić w kontekście takich modeli, jak Posnet Temo HS EJ.

Urządzenia fiskalne, z których często korzystają przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż towarów i usług na rzecz klientów indywidualnych, dzielą się na 2 rodzaje: kasy i drukarki. Generalna różnica między nimi polega na tym: ten pierwszy typ może działać samodzielnie, ale ma często niższe parametry, niż drugi typ, który jednak do pracy potrzebuje komunikacji z komputerem i zainstalowanym na nim programem sprzedażowym. Stąd też częste przekonanie o tym, że drukarki fiskalne przeznaczone są zwykle do sprzedaży stacjonarnej. I choć to często się zgadza, to dobrze wiemy, że rynek technologii handlowych proponuje coraz więcej rozwiązań pośrednich. I takim z pewnością jest mobilna drukarka rejestrująca marki Posnet.

Jak mała może być drukarka fiskalna?

To, co zdecydowanie zwraca uwagę na model Temo HS EJ, to z pewnością jego kompaktowa konstrukcja. No i oczywiście design, bo trzeba przyznać, że mówimy o jednej z ładniejszych drukarek rejestrujących na polskim rynku – świadczą o tym: ciekawe zestawienie kolorów, nowoczesne wzornictwo, dbałość o detale, a także eleganckie przyciski i wyświetlacz. Ale wielkość urządzenia jest szczególna, bowiem wszelkie jego elementy i możliwości zawierają się w obudowie o wymiarach 86 x 128 x 46 mm. Nie trzeba pewnie dodawać, że w parze z małymi gabarytami idzie również niewielka masa – raptem 380 g. I jak na razie, model ten pozostaje leaderem w tej kategorii.

Drukarka mieści się nie tylko w samochodowym schowku, plecaku czy damskiej torebce, ale z powodzeniem znajdzie się również w kieszeni kurtki lub marynarki. Tak więc nie sprawia żadnego kłopotu ani z przechowywaniem, ani z transportowaniem. Dodatkowo, lekka i ergonomiczna sylwetka sprawia duże poczucie komfortu podczas pracy w terenie. W rezultacie, Temo HS EJ, choć równie dobrze nadaje się do handlu stacjonarnego (gratka dla stanowisk pracy o bardzo ograniczonej przestrzeni), znakomicie spełnia rolę mobilnego urządzenia fiskalnego.

Jakie rozwiązania może zaoferować?

Wiele praktycznych opcji, upakowanych w kompaktowej obudowie, w przypadku kas fiskalnych aż tak nie dziwi. Ale jak jest z drukarkami? Tak samo! Model Temo HS EJ – może nawet tym bardziej, że jest nieduży – oferuje zaawansowane rozwiązania, nie ustępujące za bardzo innym, nowoczesnym i większym urządzeniom. Przede wszystkim, jest w stanie obsłużyć bazę towarową o pojemności 100 000 PLU, co raczej w sytuacji takiej drukarki jest dość atrakcyjnym wynikiem.

Ponadto, model marki Posnet pozwala na zapis kopii paragonów w formie cyfrowej, na karcie pamięci microSD. Opcja ta powoduje, że znika problem gromadzenia wielu papierowych wydruków (na które trzeba „chuchać i dmuchać”), koszty użytkowania urządzenia maleją (do pracy potrzebna jest tylko jedna rolka), instalacja materiałów eksploatacyjnych staje się banalna (dzięki systemowi wrzutowemu), no a poza tym – niezbędne dane łatwo przenosi się na komputer oraz na inne nośniki (płyta DVD, pendrive), co zapewnia informacjom dodatkowe zabezpieczenie. Temo HS EJ, wyposażony w moduł Bluetooth (oprócz portu USB), umożliwia bezprzewodową współpracę z komputerem, co jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem w przypadku sprzedaży mobilnej.

Jak widać…

…technologie handlowe potrafią zaskakiwać i trafiać w nieszablonowe oczekiwania współczesnych przedsiębiorców. Drukarki fiskalne mogą być mobilne i posiadać bardzo małe gabaryty. Mogą także dysponować różnymi, nowoczesnymi i praktycznymi, funkcjami. Wreszcie – mogą odnajdywać się w odmiennych rodzajach działalności handlowych. I pewnie mogą jeszcze więcej. Jeśli interesuje Was, co oznacza „więcej” w przypadku Temo HS EJ – kliknijcie tutaj. Ja postanowiłem wybrać i opisać te opcje, które po raz kolejny dowodzą, że mała konstrukcja urządzenia fiskalnego nie równa się zaraz jego małym możliwościom. Ale czy one Was przekonują?

Opublikowano w Drukarki fiskalne

Komentarz

  1. wiktor wiktor

    to, że się wszędzie mieści, to nie żarty 😛 i jej możliwości też są naprawdę fajne 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *