Pomiń zawartość →

Tania drukarka od Farex – czy warto?

Dużo się mówi o najważniejszych atutach urządzenia fiskalnego: wydajności, funkcjonalności, wytrzymałości. Ale nie da się ukryć, że wszystkie te kwestie konfrontuje się potem z jednym pytaniem: ile mnie to będzie kosztowało? Cena technologii sprzedaży jest równie ważna, a często wręcz podstawowa, jeśli chodzi o nasze wybory. A więc, czy posiadanie praktycznych i skutecznych rozwiązań musi wiązać się z wysokimi wydatkami? Niekoniecznie.

Zakup urządzenia rejestrującego sprzedaż nie musi od razu oznaczać bardzo wysokich kosztów na samym początku prowadzenia działalności handlowej. Obecny rynek oferuje różnorodne rozwiązania praktycznie dla każdej branży oraz każdego przedsiębiorstwa – nie tylko w sensie technologicznym, ale i finansowym. Do modeli, które posiadają najpotrzebniejsze funkcje, a jednocześnie oferują niską cenę, należy drukarka fiskalna Farex Flex.

Farex Flex – charakterystyka urządzenia

Trzeba przyznać na wstępie, że Flex to drukarka o najważniejszych dla tego typu technologii cechach oraz podstawowych do pracy funkcjach. Nie znajdziemy w niej szczególnie nowoczesnych rozwiązań. Pytanie tylko, czy zawsze są one potrzebne i czy użytkownik właśnie ich szuka? I czy są one istotniejsze od ceny urządzenia fiskalnego.

Niemniej, model firmy Farex jest w stanie zaspokoić oczekiwania podatnika, któremu zależy na prostej w użyciu drukarce, ale zdolnej obsłużyć bogatszy asortyment. Flex może pracować z bazą towarową o pojemności nawet 100 000 PLU. Nie oferuje zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej, jednak mimo to zapewnia łatwą i szybką instalację rolek papieru. Ponadto, drukarka zawiera 3 złącza komunikacyjne (w tym popularne porty USB i RS-232), pozwalające na płynną współpracę z komputerem, terminalem komputerowym czy szufladą na pieniądze. Model Flex posiada też stosunkowo nieduże gabaryty, dzięki którym odnajduje się też na stanowisku pracy o trudnej do zagospodarowania przestrzeni.

Możliwości drukarki fiskalnej, a charakter przedsiębiorstwa

Jak już na początku wspomnieliśmy, wiele aspektów decyduje o efektywności technologii sprzedaży. Ale nie zmienia to faktu, że skuteczność konkretnych rozwiązań zależy od precyzyjnego dostosowania ich do potrzeb danej działalności handlowej. Każde przedsiębiorstwo posiada swój indywidualny charakter, określający specyfikę wymagań. To przede wszystkim na nie powinno odpowiedzieć urządzenie fiskalne. Zatem, jeśli firma będzie potrzebować elektronicznej kopii paragonów, większej bazy towarowej lub kolorowego wyświetlacza – za które, oczywiście, dodatkowo się płaci – model Flex okaże się niewystarczający. Ale jeśli wymienione opcje byłyby niepotrzebne bądź nieskuteczne, nie ma sensu dla nich przepłacać. Drukarka marki Farex okaże się praktycznym i niedrogim strzałem w dziesiątkę.

Podsumowując

Oprócz charakteru przedsiębiorstwa, liczą się oczywiście nasze oczekiwania. Elektroniczna kopia paragonów, poza różnymi wygodami, oznacza wyższy wydatek, jednak dzięki mniejszemu zużyciu papieru (dokumentacja umieszczana jest na karcie pamięci, nie dodatkowej rolce) obniża koszty eksploatacji urządzenia, a więc umożliwia zwrot pieniędzy. Warto też uwzględnić fakt, że prawidłowa rejestracja kasy bądź drukarki fiskalnej pozwala skorzystać ze specjalnej ulgi, która potrafi wynieść nawet 700 zł. A więc, oprócz rezygnacji z pewnych technologicznych opcji, istnieją także inne sposoby na niższą kwotę do zapłacenia. Nie zmienia to jednak faktu, że Flex, przy swojej niewygórowanej cenie i najważniejszych funkcjach, potrafi stanowić doskonałą ofertę dla wielu przedsiębiorców.

Opublikowano w Drukarki fiskalne

Komentarz

  1. Michał Michał

    Mnie osobiście jakoś nie przekonuje, ale fajnie że jest możliwość zakupu zdecydowanie tańszej drukarki fiskalnej. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *