Pomiń zawartość →

Kasa fiskalna z interfejsem komunikacyjnym LAN

Dzisiejszy rynek fiskalny oferuje szeroki wybór kas fiskalnych. Poszczególne modele różnią się między sobą pod wieloma względami, takimi jak parametry użytkowe, warianty konstrukcyjne bądź dostępne funkcje. Oczywiste jest, że uwagę zyskują urządzenia łączące w sobie jak najwięcej atrakcyjnych cech. Czy oznacza to jednak, że nie można mówić o technologiach sprzedaży, które specjalizują się w konkretnym aspekcie? Niekoniecznie – i dobrym przykładem jest tu kasa rejestrująca marki Novitus.

Co się liczy w urządzeniach fiskalnych, które wybieramy? Zapewne tych rzeczy trochę jest – a to, która przeważa, zależy od naszych podstawowych oczekiwań oraz kluczowych wymagań, stawianych przez prowadzoną działalność handlową. Tak więc dla jednych, zajmujących się handlem mobilnym, istotna będzie wielkość kasy rejestrującej. Dla drugich, pracujących w trudnych warunkach – wytrzymałość konstrukcji. Dla podatników prowadzących nieco większe sklepy, w czołówce znajdzie się pojemność bazy towarowej. Tymczasem chciałbym dziś powiedzieć kilka słów o jednym konkretnym modelu oraz jednym konkretnym aspekcie: komunikacji w systemie sprzedaży.

Novitus Sento LAN E – atrakcyjne możliwości niedużej kasy fiskalnej

Jest to kasa fiskalna, która skutecznie usprawnia sprzedaż w mniejszych i średnich przedsiębiorstwach, o czym świadczy choćby możliwość zaprogramowania bazy towarowej o pojemności 16 000 PLU. Ponadto, pozwala na zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, na niedużej karcie pamięci, co przy większym natężeniu ruchu jest dość istotnym udogodnieniem.

Przedsiębiorcy wypowiadający się na temat Sento LAN E zwracają też uwagę na przyjazną obsługę, którą wspomagają przejrzyste wyświetlacze oraz – czy raczej zwłaszcza – wygodna klawiatura. Znajdujące się na niej przyciski funkcyjne służą do zdefiniowania skrótów w celu szybkiej sprzedaży popularnych towarów i usług bądź ułatwionego wywoływania istotnych opcji – np. wykonania raportu dobowego lub miesięcznego. Dodać należy, że mechanizm drukujący zapewnia prostą instalację papieru (ze względu na elektroniczną kopię, wystarczy jedna rolka) oraz wydruk paragonu z dowolną, czarno-białą grafiką. Zaś wszystkie te cechy charakteryzują urządzenie o dość niedużej i eleganckiej obudowie. Dlatego Sento LAN E z powodzeniem odnajduje się również na stanowiskach kasowych o ograniczonej przestrzeni.

Wysokie standardy komunikacyjne

Jak widać, Sento LAN E posiada wiele praktycznych rozwiązań. Niemniej, to, co wyróżnia tę kasę, to aspekt, który zdradza już jej nazwa, a mianowicie – komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi. Model marki Novitus został wyposażony w 3 złącza typu RS-232 i 2 złącza typu USB. One sprawiają, że kasa pozwala na jednoczesną współpracę z różnymi elementami, takimi jak waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych, szuflada na pieniądze czy terminal płatniczy.

Co więcej, urządzenie dysponuje również interfejsem typu Ethernet, pozwalającym na podłączenie kasy do sieci LAN. Dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie uzyskać ultraszybki oraz bardzo stabilny sposób na wymianę danych pomiędzy modelem marki Novitus, a komputerem. Ponadto, przy okazji standardów komunikacyjnych Sento LAN E, warto również wspomnieć o wygodnej kontroli wideomonitoringu oraz możliwości realizacji szybkiego backupu elektronicznej kopii paragonów, przy użyciu pendrive’a podpiętego do portu USB.

Wielozadaniowe centrum dowodzenia

Jeśli chodzi o obowiązkowe technologie sprzedaży, przepisy mówią jedynie o konieczności ewidencjonowania obrotu za pomocą urządzenia fiskalnego. Niemniej w wielu punktach handlowych kasa lub drukarka rejestrująca nie będzie jedynym narzędziem pracy, jakie spotkamy. Często bowiem okazuje się, że przebieg transakcji nie kończy się na wprowadzeniu danych i wystawieniu paragonu. Sprzedaż potrafi wymagać zważenia konkretnych produktów, pozyskania danych z kodów kreskowych, przyjęcia płatności kartą, nie mówiąc już o tak prozaicznej kwestii, jak umieszczenie pieniędzy w szufladzie kasowej.

Aby sprawnie wykonywać czynności towarzyszące przebiegowi sprzedaży, potrzebne są odpowiednie urządzenia peryferyjne. Jednak to, jakich będziemy mogli użyć oraz ilu naraz, ostatecznie jednak zależy od podstawowego elementu, jakim jest kasa bądź drukarka fiskalna – a, mówiąc dokładnie, od jej interfejsów. Model Novitus Sento LAN E posiada szereg rozwiązań, umożliwiających stworzenie prawdziwego, wielozadaniowego systemu sprzedaży. To rodzaj handlowego centrum dowodzenia, koordynującego działania wszystkich, poszczególnych jego elementów. Dlatego, mimo innych atrakcyjnych cech, można spokojnie powiedzieć, że komunikacja z innymi urządzeniami należy do specjalności tej kasy fiskalnej.

Opublikowano w Kasy fiskalne

Komentarz

  1. kraig kraig

    moim zdaniem jeden z ciekawszych modeli novitusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *