Pomiń zawartość →

Z tą drukarką fiskalną Novitus daleko zajedziesz!

Drukarki fiskalne są obszerne i zajmują dużo miejsca na stanowisku obsługi klientów? Trudno je przewozić, więc nie sprawdzają się w handlu mobilnym? Nie, nie, nie… Być może kiedyś tak było, ale dziś zdecydowana większość drukarek fiskalnych to naprawdę kompaktowe urządzenia. Co więcej, na rynku znajdziemy przecież nawet modele przenośne, dostosowane do oczekiwań mobilnych działalności gospodarczych. A jedną z takich drukarek jest Novitus Deon E.

Do handlu mobilnego i nie tylko

Novitus Deon E to jedna z najmniejszych drukarek fiskalnych, jakie obecnie są dostępne na polskim rynku. Jej wymiary to zaledwie 94 x 58 x 229 mm (szerokość, wysokość, głębokość). Natomiast waga tego modelu wynosi jedynie 650 g. Nic więc dziwnego, że Deon E zalicza się często do kategorii mobilnych drukarek fiskalnych. To urządzenie można nawet zamówić w zestawie z pokrowcem – materiałowym lub skórzanym – co jeszcze bardziej ułatwia jego transportowanie w przypadku sprzedaży obwoźnej. Jednakże, Novitus Deon E sprawdza się nie tylko w handlu mobilnym, ale także w stacjonarnych placówkach. Wszystko dzięki temu, że drukarka polskiego producenta technologii sprzedaży posiada naprawdę wysokie parametry techniczne.

Drukarka Novitus Deon E

Deon E w systemie sprzedaży

Jak drukarka fiskalna Novitus Deon E poradzi sobie w systemie sprzedaży dla firmy? Parametry tego urządzenia świadczą o tym, że bez problemu można je wdrożyć także w bardziej rozbudowanym rozwiązaniu do zarządzania handlem. Model Deon E już w standardowej konfiguracji posiada 2 porty komunikacyjne: RS-232 oraz USB. Mamy więc do czynienia z pewną dowolnością w podłączeniu urządzenia do komputera lub terminala komputerowego typu POS. Ponadto, drukarka fiskalna od Novitus może zostać rozbudowana o dodatkowy interfejs komunikacyjny Bluetooth. Jeśli podatnik zdecyduje się na taką konfigurację, zyska kompaktowe urządzenie rejestrujące, które zagwarantuje także bezprzewodową współpracę z firmowym komputerem. Atutem omawianego modelu jest też fakt, że zapewnia on kompatybilność z popularnymi programami sprzedażowymi. Co więcej, Novitus Deon E pozwala na obsługę nawet do 150 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej skonfigurowane w oprogramowaniu do zarządzania handlem.

Parametry wydruku i elektroniczna kopia paragonów

Novitus Deon E to mała drukarka fiskalna, ale jej użytkownicy nie powinni narzekać na słabą wydajność mechanizmu termicznego. Technologia zastosowana w tym urządzeniu pracuje z szybkością 14 linii tekstu na sekundę oraz zapewnia prostą wymianę rolki papieru. Ponadto, model Deon E wystawia nie tylko paragony fiskalne czy raporty dobowe oraz miesięczne, ale też faktury VAT. Do dyspozycji użytkownika jest też spora gama tzw. wydruków niefiskalnych. Natomiast na wystawianym paragonie fiskalnym może się pojawić m.in. NIP nabywcy.

Parametry mechanizmu drukującego idą tu w parze z bardzo praktyczną funkcjonalnością. Novitus Deon E to urządzenie fiskalne z elektroniczną kopią paragonów. Osobny moduł w tej drukarce pozwala więc na przechowywanie danych w formie cyfrowej (są one zapisywane na karcie pamięci SD). Takie rozwiązanie nie tylko automatyzuje wykonywanie obowiązków, ale także wpływa na lepsze zabezpieczenie kopii paragonów. W przeciwieństwie do zadrukowanych rolek, informacje znajdujące się na karcie pamięci nie są przecież narażone na wyblaknięcie. Ponadto, użytkownik może w dowolnym momencie stworzyć backup całej dokumentacji. Kopię paragonów da się dodatkowo zapisać zarówno na dysku twardym komputera, jak i innym nośniku danych.

Opublikowano w Drukarki fiskalne

Komentarz

  1. Sandis Sandis

    Posiadam, ale Nano E 😛 czyli kasę, choć uważam, że Deon E też bardzo fajna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *