Pomiń zawartość →

Pamiętaj o tym podczas zakupu urządzenia fiskalnego w sieci

Kolokwialnie mówiąc, aby coś kupić, coraz częściej po prostu udajemy się z tym do internetu. Obecnie bowiem w przestrzeni wirtualnej funkcjonuje mnóstwo sklepów, w których możemy nabyć niemal wszystko. Także urządzenia rejestrujące. Uzyskanie kasy czy drukarki fiskalnej drogą online to wygodne i korzystne rozwiązanie. Trzeba jednak przy takiej transakcji wziąć pod uwagę pewne kwestie…

Jakie atuty oferują zakupy w internecie?

Nie bez powodu rzesze osób przechodzi na kupowanie produktów w sieci. To często najszybsza, najłatwiejsza lub wręcz najkorzystniejsza droga uzyskania konkretnych artykułów (a czasem nawet – jedyna możliwa). Dzięki dostępowi do internetu i takim rozwiązaniom, jak e-płatności, możemy sprawić, że dany towar przybędzie nawet z dalekich, zagranicznych stron prosto pod drzwi naszego domu. I co więcej, jesteśmy w stanie to osiągnąć bez ruszania się sprzed komputera. A to nie wszystko. W sieci najszybciej i najprościej znajdziemy mnóstwo informacji na temat produktów, którymi właśnie się interesujemy.

Do tego dochodzą możliwości, jakie dają często same sklepy internetowe. Najpierw trzeba powiedzieć, że dają dostęp do pełnej oferty firmy, a nie częściowy, jak w przypadku fizycznych punktów handlowych. Ponadto, pozwalają na dokładne poznanie opisów konkretnych produktów, a nierzadko też – opinii innych ich użytkowników. Możemy precyzyjnie porównać dane artykuły, uzyskać je w ramach korzystnych form dostawy, a jeśli mamy jakieś wątpliwości – rozwiać je na kilka sposobów kontaktu: przez pocztę elektroniczną, telefon lub w ramach specjalnego live chatu. To znakomite rozwiązania, ułatwiające proces zakupu zwłaszcza tym klientom, którzy nie mają za bardzo możliwości znaleźć się w danym punkcie handlowym. Oczywiście, tego typu udogodnienia oferują współcześnie także sklepy internetowe, zajmujące się sprzedażą urządzeń rejestrujących.

Kasa lub drukarka przez internet! Pewnie – tylko z rozwagą

Dzisiaj nie ma najmniejszego problemu z nabywaniem kas i drukarek rejestrujących w sieci. Wręcz przeciwnie – to opcja coraz częściej wybierana przez polskich przedsiębiorców. Niemniej, aby rzeczywiście tego typu transakcja zapewniła korzyści, jakie zwykle za nią idą – czyli oszczędność czasu, energii i pieniędzy – trzeba mieć na względzie kilka istotnych szczegółów.

Urządzenia fiskalne to nie są zwykłe technologie. Ich status podlega konkretnym regulacjom prawnym. Przepisy określają nie tylko standardy techniczne kas i drukarek fiskalnych, ale również sposób ich wdrożenia w firmie, obsługi czy konserwacji. Wystarczy choćby wspomnieć o fiskalizacji – niezbędnej w przypadku tych urządzeń, aby za ich pośrednictwem mogła odbywać się zgodna z prawem ewidencja obrotu. Ta czynność może być wykonana jedynie przez uprawnionego serwisanta i co więcej – powinna odbyć się w konkretnym terminie. A poza tym? Dochodzą takie sytuacje, jak obowiązkowe przeglądy techniczne (nie rzadsze, niż co 2 lata) oraz ewentualne, nagłe przypadki – usterki, awarie, także wymagające interwencji serwisu i mogące spowodować konieczność czasowego przerwania prowadzenia sprzedaży (chyba, że w firmie funkcjonuje rezerwowa kasa fiskalna).

Jeśli więc urządzenie rejestrujące zostanie zakupione w sklepie internetowym, którego siedziba znajduje się setki kilometrów od przedsiębiorstwa – z naturalnych przyczyn, dostawa, instalacja i działania serwisowe mogą ulec wydłużeniu. A to z kolei potrafi wpłynąć na kwestię terminowego dopełniania formalności czy zwiększenie przerwy w pracy, czyli – narażać na straty finansowe. Jeśli więc chcemy uniknąć komplikacji i nie obawiać się o dodatkową stratę pieniędzy i nerwów, wybierzmy sklep internetowy należący do firmy położonej niedaleko naszego przedsiębiorstwa. Wtedy pełniej skorzystamy z udogodnień, jakie daje zakup kasy lub drukarki fiskalnej w sieci.

Opublikowano w Drukarki fiskalne Kasy fiskalne Porady

Komentarz

  1. Mirosław Mirosław

    Ja jestem jednak trochę staromodny i wolę spotkać się ze specjalistą i obejrzeć urządzenia fiskalne na miejscu, w sklepie stacjonarnym. A że miałem taki naprawdę niedaleko od firmy to nie było z tym problemu. Pewnie gdyby było inaczej, to też ostatecznie zdecydowałbym się na zakup przez internet… ale tak czy siak, dobrze że takie teksty powstają i informują o możliwych, nie do końca trafnych decyzjach, bo nie każdy jest tak zaznajomiony z zakupami w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *