Pomiń zawartość →

Atrakcyjne rozwiązania, które ułatwiają pracę z kasą rejestrującą

Szybko, łatwo i przyjemnie. Z pewnością każdy by chciał, żeby właśnie tak przebiegała realizacja służbowych zadań i obowiązków. Ale czy podobnie może wyglądać praca z kasą fiskalną? Owszem – współczesne technologie sprzedaży oferują funkcjonalności, które zauważalnie podwyższają nie tylko efektywność, ale i komfort zarządzania przedsiębiorstwem handlowym bądź usługowym. Oto kilka przykładów tego typu rozwiązań.

Panel sterowania, który zapewni Ci wygodę obsługi

Jest kilka elementów, które charakteryzują każdą kasę rejestrującą i w dodatku – są bezpośrednio związane z obsługą tego typu technologii. Do takich przede wszystkim zalicza się panel sterowania. Zazwyczaj chodzi po prostu o klawiaturę dysponującą konkretną liczbą przycisków. Coraz częściej jednak kasy fiskalne wyposażane są w ekrany dotykowe czy nawet tablety. Jak łatwo się domyślić, takie rozwiązanie oferuje jeszcze więcej wygodnych i atrakcyjnych opcji. Niemniej, bardziej standardowe klawiatury, czy to modułowe, czy membranowe, również są w stanie zapewnić komfort pracy. W dużej mierze za sprawą umieszczanych w nich przycisków funkcyjnych. Dzięki nim sprzedawca może samodzielnie zaprogramować własne skróty klawiszowe, a następnie przyporządkować je do wybranych pozycji towarowych bądź też opcji urządzenia. Efekt? Znacznie sprawniejszy przebieg transakcji z udziałem popularnych produktów lub usług czy możliwość prostszej realizacji takich zadań, jak np. wystawianie raportów dobowych i miesięcznych.

Interfejsy do komunikacji z innymi urządzeniami

Często bywa tak, że do sprawnego prowadzenia sprzedaży towarów lub usług potrzebujemy dodatkowych urządzeń peryferyjnych. W takiej sytuacji istotnym udogodnieniem w kasie fiskalnej okaże się większy zasób interfejsów pozwalających na komunikację z innymi technologiami. Czasem wystarczy kilka więcej portów typu USB lub RS-232, a czasem niezbędne staną się takie rozwiązania, jak złącze Ethernet – umożliwiające podłączenie kasy do komputerowej sieci LAN. Nierzadko też przedsiębiorcy decydują się na warianty komunikacji bezprzewodowej (np. Bluetooth). Wszystko po to, by urządzenie rejestrujące sprawnie współpracowało z takimi elementami, jak waga elektroniczna, drukarka kart plastikowych, skaner kodów kreskowych, terminal płatniczy bądź ekran dotykowy. Innymi słowy, dodatkowe i zróżnicowane interfejsy to atrakcyjna funkcjonalność dla osób planujących stworzyć płynnie działający, rozbudowany system sprzedaży.

Zapis kopii paragonów w formie elektronicznej

W zakresie ewidencji obrotu mieszczą się zadania, które obowiązkowo muszą realizować wszyscy przedsiębiorcy pracujący z kasami fiskalnymi – bez wyjątku. Do takich czynności zalicza się wymóg przechowywania kopii wystawionych paragonów. Trzeba jednak zaznaczyć, że współcześnie przepisy pozwalają archiwizować niezbędne dane na 2 sposoby: w formie tradycyjnej, czyli papierowej, oraz w wersji elektronicznej (na zainstalowanej karcie pamięci SD lub microSD). I dziś chyba nie trzeba specjalnie przekonywać, że drugie z wymienionych rozwiązań oferuje więcej korzyści i wygód. Upraszcza bowiem konstrukcję mechanizmu drukującego, co wpływa na jego łatwiejszą i szybszą obsługę. Ponadto kasy z elektroniczną kopią korzystają z jednej rolki, co wiąże się z obniżeniem wydatków na papier termiczny. Dane umieszczone na karcie pamięci można w szybki i bezproblemowy sposób przenieść na komputer oraz inne nośniki, co zapewni informacjom dodatkowe zabezpieczenie. Jednym słowem – moduł kopii elektronicznej to dziś niemalże standard współczesnych urządzeń rejestrujących.

 

A jakie udogodnienia w kasach fiskalnych Wy preferujecie? Z których jesteście najbardziej zadowoleni? Podzielcie się z innymi swoimi opiniami w komentarzach! 🙂

Opublikowano w Kasy fiskalne Porady

Komentarz

  1. RadziO RadziO

    Odpowiadając na końcowe pytanie: w zasadzie te, które zostały wymienione w tekście 🙂 ale jeśli miałbym coś dodać, to z pewnością przydaje się wydajna bateria + opcja zasilania w samochodzie (tak, osobiście korzystam z mobilnej kasy fiskalnej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *