Pomiń zawartość →

„Ta następna” kasa fiskalna – Novitus Next

Ile maksymalnie pozycji towarowych jest w stanie obsłużyć kasa rejestrująca? Jaki poziom zaawansowania, swobody oraz komfortu potrafi zaoferować? I z którymi urządzeniami może ściśle współpracować? Zapewne, na te pytania znalazłoby się kilka odpowiedzi, zaserwowanych przez dzisiejszy rynek technologii sprzedaży. Niemniej, model Next to sytuacja wymagająca udzielenia ich na nowo.

Kasa plus tablet równa się Next!

Osoby bacznie śledzące rozwój branży fiskalnej były świadkami już niejednej, ciekawej propozycji z zakresu współpracy różnych elementów systemu sprzedaży. Mieliśmy do czynienia z szalką ważącą, której połączenie z urządzeniem rejestrującym umożliwiało obsługę tej konfiguracji przy użyciu jednego panelu sterowania – klawiatury kasy. Pojawiały się propozycje wyjątkowo innowacyjne, takie jak terminal fiskalny, zawierający w swej obudowie 2 niezbędne sobie technologie: komputer i drukarkę fiskalną. Tym razem mówimy o czymś równie wyjątkowym, czyli pełnej integracji kasy i tabletu. Model Next, bo tak nazywa się propozycja od firmy Novitus, dzięki tej kompilacji stwarza udostępnia niewdrażane wcześniej rozwiązania.

Urządzenie posiada 2 klawiatury – jedną z klasycznymi przyciskami, jaką można nieraz spotkać w technologiach sprzedaży, i drugą w formie panelu dotykowego. Ta cecha „podwójności” niesie za sobą nie tylko wyposażenie kasy w najważniejsze, praktyczne funkcje (np. klawisze funkcyjne, umożliwiające definiowanie skrótów dla szybszego wywoływania danych produktów, usług bądź istotnych opcji modelu Next), ale i gwarancję komfortu podczas korzystania z interfejsu, który może być precyzyjnie dostosowany do potrzeb użytkownika. Mowa tu o liczbie, kolorach i funkcjach przycisków, które praktycznie jesteśmy w stanie dowolnie konfigurować.

Warto również wspomnieć, że kasa fiskalna z tabletem Novitus Next działa w oparciu o system Android, umożliwia przeglądanie internetu i poczty elektronicznej, a także konfigurację bazy towarowej czy nadzorowanie stanów magazynowych oraz przechowywanie ważnych danych w chmurze, np. elektronicznej kopii paragonów (w ramach tzw. aplikacji NoviCloud, funkcjonującej w przeglądarce internetowej).

Takiej bazy towarowej jeszcze nie było

Gdy czyta się taki nagłówek, można się zastanawiać, jak wysoką liczbę PLU oferuje model Next. W końcu, poprzednim liderem w tym zakresie była drukarka fiskalna HD E, również od firmy Novitus, pozwalająca obsłużyć aż milion pozycji towarowych! Można  też zadać pytanie, czy zwiększanie tego parametru w nieskończoność nie mija się z celem. Na pewno jednak nie w takim trybie, jaki proponuje nowa kasa rejestrująca.

Zgodnie ze specyfikacją produktu, Next umożliwia zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji towarowych. Dowolnej znaczy więc i nieograniczonej. Ale też zawsze zgodnej z wymaganiami stawianymi przez prowadzoną firmę. Ta swoboda w konfiguracji bazy posiadanego asortymentu stanowi rewelacyjny punkt wyjścia dla przedsiębiorstw, które planują dalszy rozwój i są gotowe na pewne zmiany profilu biznesu. Nie bez powodu zatem nowa kasa fiskalna posiada właśnie taką nazwę, bowiem to kolejny, zdecydowany krok, jeśli chodzi o kształtowanie wizji współczesnych technologii sprzedaży.

Opublikowano w Kasy fiskalne Nowinki techniczne

2 komentarze

  1. olin olin

    kas plus tablet, dane w chmurze, nieskończona baza – wszystko fajnie, tylko pytanie, czy i jacy przedsiębiorcy będą potrzebowali takich rozwiązań…

  2. ZoZiX ZoZiX

    sądzę, że w przypadku wielu firm te rozwiazania się sprawdzą, są dość uniwersalne – na pewno nowoczesne przedsiębiorstwa (może gastronomiczne?) chętnie skorzystają z takiego „kasotabletu” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *