Pomiń zawartość →

W jaki sposób można sprawdzić, czy kasa drukuje NIP nabywcy na paragonie?

Ostatnimi czasy wydruk paragonu fiskalnego z NIP-em nabywcy to jedno z najczęściej omawianych zagadnień w kontekście kas rejestrujących. Nie oznacza to, rzecz jasna, że dopiero teraz taka funkcjonalność pojawiła się we wspomnianych urządzeniach. Wręcz przeciwnie, już od jakiegoś czasu jest ona standardowym rozwiązaniem, obecnym w każdym modelu, jaki znajdziemy na rynku technologii sprzedaży. Dlaczego w takim razie umieszczenie NIP-u nabywcy na paragonie stało się tak ważnym i płodnym tematem?

Faktura do paragonu? Tak, ale od 1 stycznia 2020 tylko z NIP-em klienta!

Powyższy nagłówek daje tak naprawdę odpowiedź na pytanie postawione we wstępie. I nikogo chyba nie dziwi fakt, że na wzrost znaczenia NIP-u nabywcy na paragonie miały wpływ nowe przepisy fiskalne. A konkretnie – niedawna, wakacyjna jeszcze, nowelizacja ustawy o VAT. Pojawiły się tam zapisy, mówiące o tym, że fakturę do paragonu fiskalnego można wystawić wyłącznie w przypadku paragonu z NIP-em nabywcy. Co więcej, wspomniana zasada zacznie obowiązywać już 1 stycznia 2020 roku. Podkreślmy raz jeszcze – od tego dnia tylko wystawienie paragonu z NIP-em nabywcy pozwoli na późniejsze zrealizowanie faktury do paragonu.

Nie każda kasa posiada taką funkcjonalność

Nie wszyscy przedsiębiorcy obsługują klientów, którzy oczekują wystawiania faktur do paragonów. W takich okolicznościach zmiana w przepisach będzie pewnie praktycznie niezauważalna. Co innego jednak w przypadku przedsiębiorców, którzy często spotykają się z takimi prośbami klientów. Wówczas kasa fiskalna z NIP-em nabywcy na paragonie już niedługo stanie się niezbędnym narzędziem w codziennej pracy. A faktem też jest, że nie każde urządzenie rejestrujące posiada omawianą funkcjonalność. I teraz przechodzimy już do sedna dzisiejszego wpisu. Mianowicie, w jaki sposób można sprawdzić, czy kasa drukuje NIP nabywcy na paragonie?

Szybki i łatwy sposób? Wejdź na SprawdzKase.pl!

Sprawdzenie funkcjonalności kasy fiskalnej może się wydawać łatwym zadaniem. To jednak często punkt widzenia osób, które na co dzień zajmują się tematyką branży technologii sprzedaży. A jeśli przedsiębiorca dotychczas nie słyszał o takiej funkcji, jak wydruk paragonu z NIP-em nabywcy, może w ogóle nie wiedzieć, gdzie szukać takiej opcji. Co więcej, w przypadku drukarki fiskalnej będzie to jeszcze bardziej pogmatwane… Możliwość umieszczenia NIP-u klienta na paragonie jest bowiem dostępna za pośrednictwem oprogramowania sprzedażowego. Innymi słowy, zainstalowany program komputerów również musi posiadać omawianą tu funkcjonalność.

Wracają jednak do meritum tego artykułu: W jaki sposób można szybko sprawdzić, czy stosowane urządzenie rejestrujące umożliwia wystawienie paragonu fiskalnego z NIP-em nabywcy? Pozwala na to np. strona internetowa SprawdzKase.pl. Znajdujące się tam, autorskie narzędzie, identyfikuje konkretne urządzenie na podstawie numeru unikatowego. To niepowtarzalny „kod” dla każdej kasy bądź drukarki, przy użyciu którego można ustalić m.in. funkcje danego modelu. W tym przypadku – interesującą nas opcję, czyli umieszczenie NIP-u klienta na paragonie fiskalnym.

Co ciekawe, strona SprawdzKase.pl to nie tylko praktyczne narzędzie dla użytkowników urządzeń rejestrujących, ale także pokaźna baza wiedzy na temat zmian w przepisach oraz nowych obowiązków dla podatników. Z zasobów serwisu można skorzystać po kliknięciu w poniższy obrazek:

SprawdzKase.pl - logo

Opublikowano w Inne Porady

Komentarz

  1. Samin0 Samin0

    Fajne to narzędzie! Kiedy kupowałem kasę to nie zastanawiałem się zbytnio nad tą funkcjonalnością, ale czasy się trochę zmieniły i obecnie temat trochę mnie zainteresował. Fajnie było móc szybko sprawdzić, czy posiada się to rozwiązanie – a tym bardziej przekonać, że tak 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *